Skip to main content

עגלה

Close Cart

ציפוי PPF לרכב ציפוי הגנה שקוף או צבעוני נגד שריטות ואבנים

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע איכותי של שיטות ציפוי לרכבים, כאשר כל אחת מהשיטות מיועדת למטרה אחרת, לרבות, שינוי גוון הרכב, חידוש צבע ישן ודוהה, טשטוש מכות ודפיקות ואפילו ציפוי המיועד להגנה בפני שריטות וגורמים סביבתיים שונים. אחת מהשיטות היא שיטת PPF (Paint Protection Film).

מהו ציפוי PPF לרכב?

ציפוי PPF לרכב הוא למעשה שכבת ציפוי נגד שריטות לרכב המגנה בפני גורמים סביבתיים שונים עליהם נרחיב בהמשך. שכבת ציפוי זו מיוצרת מפוליאוריטן תרמופלסטי שקוף, שמצד אחד אינו נראה לעין, ומצד שני, מספק פתרון מעשי להגנה על הרכב מפני מכות/דפיקות קלות, שריטות, שפשופים ופגמי מזג האוויר. עובדה זו הופכת את הציפוי מסוג PPF לאחד מסוגי הציפויים המועדים ביותר על הקהל הישראלי לצורך שמירה על צבע הרכב המקורי, ובעיקר על בעלי רכבים חדשים.

האם ציפוי PPF לרכב יכול לפגוע בצבע המקורי?

מכיוון שמדובר בשכבת ציפוי המיוצרת מחומר גלם שקוף, ציפוי PPF שלא רק שאינו פוגע בצבע המקורי של הרכב, אלא אפילו מקנה מראה בוהק יותר ומרשים הרבה לצבע המקורי. בנוסף, חשוב לציין שלא ניתן להבחין בשכבת הציפוי המודבקת על גבי הצבע המקורי.

אילו סוגי ציפוי קיימים והאם ניתן להסיר אותם?

כפי שציינו למעלה, כיום, תוכלו ליהנות ממספר שיטות ציפוי לרכבים, כאשר בין יתר השיטות הנפוצות תוכלו למצוא את שיטת ציפוי במדבקת ויניל, ציפוי PPF וציפוי ננו. בכל אחת מהשיטות, תוכלו למצוא מספר סוגים שונים של מדבקות, כאשר גם בציפוי PPF לרכב נגד שריטות תוכלו מצוא מספר סוגים שונים מדבקות ציפוי המגיעות בעוביים וצבעים שונים וברמת גימור על פי בחירתכם, מט או מבריק. חשוב לציין שאת כל סוגי הציפויים השונים ניתן להסיר במידת הצורך. כיום, תוכלו למצוא 2 סוגים עיקריים של מדבקות PPF לרכב

  • ציפוי PPF שקופה המשמשת בעיקר לצרכי שכבת הגנה השומרת על צבע הרכב המקורי של הרכב
  • ציפוי PPF בגימור מט או מבריק המשמשת לצרכי גימור צבע הרכב המקורי ברמת גימור מט או מבריק

סוג נוסף וחדש יחסית של ציפוי PPF לרכב מגיעה בתוצרת מדבקת PPF המגיעה בצבעים שונים. מדבקה זו מיועדת בעיקר לאילו מביניכם המעוניינים לשנות את גוון הרכב ולהגן עליו בפני שריטות וגורמים סביבתיים שונים.

עד כמה ציפוי לרכב נגד שריטות יעיל בהגנה על צבע הרכב מפני גורמים סביבתיים שונים?

לציפוי מסוג PPF ישנם לא מעט יתרונות הבאים לידי ביטוי גם בנראות וגם ביעילות, כאשר ההגנה אותו מספקת שכבת הציפוי נועדה אומנם לצרכי הגנה בפני שריטות ו-“דפיקות” קלות של הרכב, אך באותה נשימה, הציפוי מעניק הגנה אופטימאלית על צבע הרכב מפני גורמים סביבתיים שונים, וביניהם:

  • הגנה מלאה בפני שומנים שונים העשויים להידבק לצבע הרכב ולהזיק לו לאורך זמן
  • הגנה מלאה בפני אבק, לשלשת יונים וצואת ציפורים, שרף עצים וכדומה
  • הגנה מלאה על צבע הרכב בפני נזקי קרני השמש הגורמים לדהייה מתמשכת של הצבע
  • הגנה מלאה על צבע הרכב בפני נזקי גשמים

חשוב לדעת: אחד מהיתרונות הבולטים של PPF לרכב, טמון בעובדה שמדובר בחומר גלם אלסטי היודע להתגבר על שריטות שנוצרו בו, ולכן, גם במקרים בהם מופיעה שריטה על גבי הציפוי, שכבת הציפוי “מתאחה” ומטשטשת את השריטה שנוצרה עד כדי העלמתה לחלוטין, וזאת בהתאם לעומק השריטה.

מהי תוחלת החיים של ציפוי PPF לרכב נגד שריטות?

ציפוי מסוג PPF לרכב, יכול להחזיק בממוצע כ-5 עד 7 שנים, אך הדבר תלוי במידה רבה במיומנות המקצועית של הצוות האחראי ליישום הציפוי. בנקודה זו חשוב לנו שמומלץ ליישם את הציפוי אך ורק בבתי עסק המעניקים לכם אחריות מורחבת על המדבקה לתקופה מינימאלית של עד 5 שנים. אם גם אתם רוצים להבטיח לעצמכם ציפוי לרכב PPF השומר על איכויותיו לאורך זמן ממושך, אנו ממליצים לכם ליישם את הציפוי באמצעות צוות המומחים של סדנת DETAIL BEAR המתמחה בתהליכי חידוש רכבים מזה למעלה מ-10 שנים. כחלק משירותי הסדנה, תוכלו ליהנות מתהליך מקצועי להדבקת ציפוי לרכב PPF המיושם בהתאם לשלבים המקצועיים הבאים:

  • שטיפה יסודית עמוקה של החלק החיצוני של כלי הרכב
  • הסרת כתמים ולכלוך נוקשה מהחלק החיצוני של הרכב
  • שיוף החלק החיצוני במידת הצורך
  • פעולת פוליש מעמיקה לצורך הסרת שריטות ופגמים כאלו ואחרים המופיעים בחלק החיצוני של כלי הרכב

במקביל, צוות המומחים של הסדנה דואג לנטילת מידות מדויקות של כלי הרכב, וזאת לצרכי הדבקת הציפוי בצורה המדויקת ביותר, כאשר חיתוך המדבקה נעשה במכונת פולטר ייעודית. למידע נוסף של יישום ציפוי PPF לרכב שבבעלותכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות הסדנא ולקבל את כל המידע הנחוץ לכם על פעולת היישום ועל האפקטיביות של ציפוי הגנה נגד שריטות לרכבכם.

דילוג לתוכן